W trasie

Data publikacji 16.02.2012

W Ośrodku Kultury w Jastrowiu, podczas Koncertu Walentynkowego, wystąpił szkolny zespół muzyczny AWANS. Policjanci zagrali znane utwory ...

W trasie W Ośrodku Kultury w Jastrowiu, podczas Koncertu Walentynkowego, wystąpił szkolny zespół muzyczny AWANS. Policjanci zagrali znane utwory w aranżacji Przemysława Wojnarowskiego. Z głośników popłynęły m.in. Harley, Whisky - zespołu Dżem, Peggy Brown - Myslovitz, Kiedy byłem małym chłopcem - Tadeusza Nalepy, a także utwory instrumentalne, w których główną rolę grała sekcja dęta (klarnet, saksofon, trąbka). Występ młodych funkcjonariuszy spotkał się z ciepłym przyjęciem jastrowian i prośbami o bis.

Zespół muzyczny AWANS powstał w 2001 r. z inicjatywy ówczesnego wykładowcy podinsp. Zbigniewa Siedłowskiego. Składa się on z uzdolnionych muzycznie słuchaczy - policjantów, którzy przebywają na szkoleniu. Obecny skład tworzą:

• post. Jakub Dobrzyński (gitara elektryczna)
  • post. Adam Jędryczka (perkusja)
  • post. Maciej Krajewski (klarnet)
  • post. Jakub Oleszczuk (gitara basowa)
  • post. Szymon Peterman (keyboard)
  • post. Maciej Krajewski (klarnet)
  • post. Hadrian Śmiałek (wokalista)
  • post. Mateusz Tomczyński (saksofon)
  • post. Mateusz Tworek (trąbka)

AWANS wielokrotnie koncertował nie tylko dla słuchaczy i kadry Szkoły, podczas licznych uroczystości (Święto Policji, obchody rocznicowe i okolicznościowe). Występował także dla mieszkańców Piły, m.in. podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, Maryjek - święta pań o imieniu Maria, Turnieju Klas Policyjnych.

W trasie W trasie

autor: Anna Fons