Znamy uczestników Turnieju

Data publikacji 14.02.2012

Zakończony został etap przyjmowania zgłoszeń do czwartej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych z Klasami Policyjnymi. W Turnieju mogą wziąć udział szkoły, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym i które zakończyły przynajmniej jeden cykl kształcenia (maturzyści). Bierze w nim także udział jego współorganizator - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile i drużyny, które zajęły miejsca od pierwszego do trzeciego w poprzedniej edycji.

W tym roku zgłoszenia nadesłało 28 placówek oświatowych z całej Polski. Do dalszego etapu zakwalifikowane zostały 23 szkoły, które spełniły wszystkie wymagania określone w Regulaminie. Szkoły te do dnia 30 kwietnia br. muszą teraz przesłać zgłoszenie zakwalifikowanej do Turnieju drużyny oraz dane identyfikacyjne zawodników i kierownika reprezentacji.

W IV edycji Turnieju rozegrane zostaną następujące konkurencje:

? sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji,

? test sprawności fizycznej (tor przeszkód),

? test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,

? test umiejętności strzeleckich.

Dodatkową konkurencją, której wyniki nie będą brane pod uwagę w klasyfikacji generalnej, jest udział w konkursie na plakat profilaktyczny pod hasłem ?Bezpieczna Szkoła?. Udział w konkursie jest warunkiem uczestnictwa drużyny w Turnieju. Plakat należy przesłać w wersji papierowej pod adres Szkoły Policji w Pile w Pile w terminie do 30 kwietnia br. (decyduje data stempla pocztowego). Więcej informacji dotyczących konkursu znajduje się w Regulaminie.

Informacji na temat Turnieju i towarzyszących mu konkurencji udzielają: podinsp. Dorota Witkowska ? tel. (67) 352 21 60, tel. kom. 695 820 161, podinsp. Wojciech Thiel ? tel. (67) 352 24 23, tel. kom. 605 597 988.

Wszystkim szkołom, które przesłały zgłoszenie, serdecznie dziękujemy.

autor: Dorota Witkowska

(14.02.12)