Już po egzaminie

Data publikacji 09.01.2012

Po 121 dniach szkoleniowych, w tym 968 godzinach zajęć, Szkołę opuściło dzisiaj 257 absolwentów. Szkolenie zawodowe podstawowe rozpoczęli ...

Już po egzaminie Po 121 dniach szkoleniowych, w tym 968 godzinach zajęć, Szkołę opuściło dzisiaj 257 absolwentów. Szkolenie zawodowe podstawowe rozpoczęli 14 lipca ubiegłego roku. W jego trakcie posiedli wiadomości z zakresu: ustalania okoliczności zdarzeń i zabezpieczania ich miejsca, zapewniania bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby oraz podejmowania interwencji, poszukiwania osób i rzeczy. Już po egzaminie Ponadto zgłębiali wiadomości z zakresu ujawniania sprawców przestępstw, pełnienia służby w konwojach i pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, podejmowania czynności wobec uczestników ruchu drogowego, wykonywania czynności w sprawach o wykroczenia, udziału w działaniach związanych z przywracaniem zbiorowo naruszonego porządku publicznego, przeciwdziałania zjawiskom kryminogennym, szkolenia strzeleckiego oraz taktyki i technik interwencji.

Przed nimi rozpoczęcie służby na podstawowych stanowiskach w pionie prewencji w garnizonach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, opolskim i wielkopolskim.

Już po egzaminie Już po egzaminie Już po egzaminie Już po egzaminie

autor: Artur Godlewski