Wiele wspólnego

Data publikacji 09.01.2012

Podobnie jak policjanci, są zawsze tam, gdzie potrzebna jest pomoc dla drugiego człowieka. Pracownicy socjalni, bo o nich mowa, niedawno obchodzili ...

Wiele wspólnego Podobnie jak policjanci, są zawsze tam, gdzie potrzebna jest pomoc dla drugiego człowieka. Pracownicy socjalni, bo o nich mowa, niedawno obchodzili swoje święto. Z tej okazji w Pilskim Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji Powiatowego Dnia Pracownika Socjalnego. Wśród zaproszonych gości była, reprezentująca komendanta Szkoły, naczelnik Wydziału Kadr nadkom. Agnieszka Kozłowska-Kordy.

Podczas gali została zaprezentowana działalność sześciu warsztatów terapii zajęciowej i pięciu domów pomocy społecznej mieszczących się na terenie powiatu, a które zapewniają opiekę 416 podopiecznym. Część z tych placówek często odwiedzana jest przez naszych wolontariuszy, którzy za każdym razem spotykają się z ciepłym przyjęciem. Słuchacze i kadra Szkoły zawożą pensjonariuszom drobne upominki, słodycze oraz uczestniczą w różnych formach aktywnego spędzania czasu (spacery, zabawy).

Głównym punktem programu uroczystości było wręczenie wyróżnień dla pracowników socjalnych, którzy codzienną pracą pomagają potrzebującym. Specjalnie dla nich oraz wszystkich zaproszonych gości odbyły się występy artystyczne, a także ?Targi Rzeczy Pięknych?, podczas których można było kupić bożonarodzeniowe rękodzieła wykonane przez podopiecznych placówek.

Wiele wspólnego Wiele wspólnego

autor: Anna Fons