Kradzież sygnału telewizyjnego

Data publikacji 09.01.2012

Kradzież sygnału telewizyjnego powoduje szkody zarówno dla legalnych abonentów, nadawców programów telewizyjnych i ich licencjodawców, dystrybutorów ...

Kradzież sygnału telewizyjnego Kradzież sygnału telewizyjnego powoduje szkody zarówno dla legalnych abonentów, nadawców programów telewizyjnych i ich licencjodawców, dystrybutorów tych programów, jak i dla Skarbu Państwa. Kradzież sygnału telewizyjnego to nie tylko kradzież dóbr intelektualnych, ale też dewastacja mienia, przez co następują awarie i przerwy w odbiorze tego sygnału lub jest on gorszej jakości.

Łukasz Kukulski i Olaf Lau z firmy LEGE ? ARTIS ? SERVICE Ochrona Praw Autorskich i Znaków Towarowych przedstawili słuchaczom kursów zawodowych podstawowych problematykę kradzieży sygnału telewizyjnego oraz kradzieży programów komputerowych: regulacje prawne w tym zakresie oraz sposoby ujawniania i ścigania ich sprawców. Przybliżyli również rolę i zadania Stowarzyszenia Polski Rynek Oprogramowania, w szczególności w zakresie współpracy z organami ścigania.

W trakcie zajęć omówione zostały także zagadnienia dotyczące ochrony znaków towarowych popularnych firm sprzedających produkty na polskim rynku oraz sposoby działania sprawców tego rodzaju przestępstw.

autor: Krzysztof Opaliński

(02.12.11)