Prawnicy policjantami?

Data publikacji 30.05.2011

W dniach 1-4 marca gościliśmy studentów Sekcji Kryminalistyki Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Goście realizowali ...

Prawnicy policjantami? W dniach 1-4 marca gościliśmy studentów Sekcji Kryminalistyki Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Goście realizowali szeroki program, w którym w sposób teoretyczny i praktyczny poznawali tajniki pracy policjanta służby kryminalnej.

W ramach wizyty zapoznali się z bogactwem świata kryminalistyki poprzez wykłady dotyczące zabezpieczania śladów daktyloskopijnych, biologicznych, użycia broni, mechanoskopijnych, w postaci dokumentów i traseologicznych. Uczestniczyli także w praktycznych pokazach wykorzystania psa służbowego i zabezpieczania śladów powystrzałowych oraz traseologicznych na śniegu, przeprowadzonych gościnnie przez funkcjonariuszy KPP w Pile. Prawnicy policjantami? Pod okiem wykładowców Zakładu Kryminalnego przeprowadzali samodzielnie oględziny symulowanych miejsc zdarzeń, ujawniając i zabezpieczając ślady, wykonując zdjęcia i szkice kryminalistyczne oraz sporządzając dokumentację procesową. Poznali także możliwości badawcze kryminalistycznej antroposkopii oraz współczesnej techniki kryminalistyki, wykorzystywanej na miejscach zdarzeń kryminalnej. Zapoznali się z podstawowymi zabezpieczeniami dokumentów publicznych i zasadami zwalczania przestępczości fałszerskiej i przeciwko zabytkom.

Brali aktywny udział w zajęciach z wybranych zagadnień taktyk i technik interwencji oraz wyszkolenia strzeleckiego. Wszystko to daje nadzieję, że pośród absolwentów prawa uniwersyteckiego są już przyszli policjanci

Prawnicy policjantami? Prawnicy policjantami? Prawnicy policjantami? Prawnicy policjantami?
  Prawnicy policjantami? Prawnicy policjantami?

autor: Leszek Koźmiński

(04.03.11)