Informatyka w Policji

Data publikacji 30.05.2011

Informatyka w Policji O tym, jak funkcjonuje szeroko rozumiana informatyka w Policji mogli się przekonać uczniowie klas ?policyjnych? z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile. Podczas spotkania z nadkom. Robertem Mielcem z Zakładu Kryminalnego, uczniowie zapoznali się z podstawowymi uprawnieniami Policji w zakresie gromadzenia i przetwarzania informacji oraz z funkcjonowaniem i wykorzystywaniem systemów informatycznych. Informatyka w Policji Nasz policyjny informatyk pokazał, jak policjanci w codziennej służbie korzystają z komputerów, terminali mobilnych oraz na jakie informacje zwracają szczególną uwagę. Uczniowie mieli również możliwość przejrzenia portali policyjnych oraz Europejskiej Bazy Identyfikacji Pojazdów.

Ta forma poznania realiów policyjnej służby cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem uczniów.

Informatyka w Policji Informatyka w Policji Informatyka w Policji Informatyka w Policji

autor: Wojciech Thiel

(01.03.11)