Kod DNA Pil-ANKI

Data publikacji 03.06.2011

?Księżyc i łzy - to nie wystarcza, by pisać wrażliwie? (Georg Christoph Lichtenberg). Tak, nie da się ukryć, że do powstania tekstu potrzeba pomysłu oraz ?

Kod DNA Pil-ANKI ?Księżyc i łzy - to nie wystarcza, by pisać wrażliwie? (Georg Christoph Lichtenberg). Tak, nie da się ukryć, że do powstania tekstu potrzeba pomysłu oraz zaangażowania umysłu i serca. Trzeba też wiedzieć, co chce się przekazać. Potem wystarczy już ?tylko? napisać to, co w duszy gra, aby przyszły czytelnik mógł w zrozumiały sposób odgadnąć, co autor miał na myśli. Kod DNA Pil-ANKI To wszystko wydaje się takie proste. Pisanie, to nieustanne poszukiwanie, odkrywanie, zadziwienie nad sobą i światem. To też ogromna przyjemność, gdy to, co napisane zostanie dostrzeżone i uznane. Tak, jak w przypadku dwóch tekstów, których autorką jest Anna Fons - animatorka kultury w Szkole. Jej dwa opowiadania pt. ?Kod DNA Pil-ANKI? i ?Pamiętajmy o ogrodach i nie tylko?, zostaną opublikowane w specjalnej książce stanowiącej plon konkursu literackiego pt. ?W poszukiwaniu tożsamości kulturowej miasta?, ogłoszonego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Stanisława Staszica w Pile.

Kod DNA Pil-ANKI Pierwszy tekst to esej o dziejach rodziny autorki, której korzenie sięgają zarówno wschodnich rubieży dawnej Rzeczypospolitej, jak i terenów Ziem Odzyskanych. Drugi - to spisane wspomnienia mężczyzny urodzonego w okolicach Piły w 1937 roku. Do druku jury zakwalifikowało teksty 15 autorów. Książka zostanie wydana do połowy sierpnia, a o spotkaniu autorskim z pewnością poinformujemy. Nasza animatorka kultury, łącząc obraz i tekst, brała także udział w części fotograficznej wyżej wymienionego konkursu, który zakończył się wernisażem wystawy prac uczestników w Galerii ?Na poddaszu?.

Kod DNA Pil-ANKI Kod DNA Pil-ANKI Kod DNA Pil-ANKI Kod DNA Pil-ANKI

autor: Anna Fons