Wiosna z Kwartalnikiem

Data publikacji 01.06.2011

Piękna pogoda oraz promienie wiosennego słońca, nie osłabiły naszego zapału. Wręcz przeciwnie, budząca się do życia przyroda i chęć przekazania na zbliżające się ...

Wiosna z Kwartalnikiem Piękna pogoda oraz promienie wiosennego słońca, nie osłabiły naszego zapału. Wręcz przeciwnie, budząca się do życia przyroda i chęć przekazania na zbliżające się święta pewnego rodzaju niespodzianki, prezentu, spowodowały, że już dziś mamy przyjemność przekazać Państwu - czytelnikom naszej strony - kolejny, drugi już w tym roku, numeru Kwartalnika Prawno-Kryminalistycznego. Zamieściliśmy w nim dziesięć artykułów:

• Witold St. Majchrowicz ?Ranga i znaczenie procesu zlecania zadań służbowych w codziennej pracy policji. Część III ? Odprawy i narady służbowe?
  • Andrzej Sikora, Michał Safjański, Janusz Gołębiewski ?Relacja z działań policyjnych prowadzonych w roku 2009 związanych z ujawnianiem i likwidacją upraw konopi indyjskich?
  • Marzena Szczepańska ?Podstawy prawne współpracy państw członkowskich unii europejskiej w sprawach karnych. Część III ? Współpraca sądowa w sprawach karnych ? europejski obszar sprawiedliwości?
  • Wojciech Thiel ?Zaginięcia osób w Polsce ? rozmiary zjawiska?
  • Ireneusz Wrzesiński ?QuickMap 3D ? kompleksowy system do rekonstrukcji i wizualizacji zdarzeń?
  • Witold St. Majchrowicz, Robert Hampelski ?Szczególne formy przesłuchania. Część I - Konfrontacja
  • Krzysztof Rudnicki ?Specyfika wypowiedzi jako jeden z symptomów nieszczerości?
  • Marcin Jachimowicz ?Znieważenie pomnika (przestępstwo z art. 261 k.k.)?
  • Marzena Szczepańska ?Prawa autorskie do projektów architektonicznych w kontekście planowania i realizacji inwestycji budowlanych?
  • Sławomir Butkiewicz ?Analiza form i metod szkolenia z pierwszej pomocy w formacjach uzbrojonych w odniesieniu do kursów kwalifikowanej pierwszej pomocy?

Ich autorami są zarówno nauczyciele policyjni, jak również inni specjaliści w swojej dziedzinie, mający na co dzień styczność z opisywaną przez nich problematyką.

Wszystkich, którzy chcieliby zamieścić swój artykuł (związany z tematyką Kwartalnika) na łamach naszego czasopisma prosimy o kontakt - e-mail: sekretariat@pila.szkolapolicji.gov.pl.

(31.03.10)