Napady na banki

Data publikacji 01.06.2011

Zakończyły się warsztaty szkoleniowe z zakresu zwalczania przestępczości rozbójniczej na szkodę placówek bankowych. Była to wspólna inicjatywa Wydziału Kryminalnego ...

Napady na banki Zakończyły się warsztaty szkoleniowe z zakresu zwalczania przestępczości rozbójniczej na szkodę placówek bankowych. Była to wspólna inicjatywa Wydziału Kryminalnego Biura Kryminalnego KGP oraz Szkoły.

Napady na banki Warsztaty były adresowane do policjantów zajmujący się przestępczością rozbójniczą z komend wojewódzkich Policji i miały na celu przygotowanie tych osób do prawidłowego reagowania oraz prowadzenia działań operacyjno-wykrywczych w tym zakresie. Podczas trzech dni zajęć dominowała tematyka z zakresu wstępnych czynności wykrywczych po napadzie na placówki bankowe oraz czynności wykonywane przez Policję w toku prowadzonych postępowań.

Napady na banki W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele Związku Banków Polskich: Ryszard Woźniak (doradca prezesa) oraz dyrektorzy Departamentu Bezpieczeństwa, z którymi omawiane były kwestie związane z zabezpieczeniem placówek bankowych oraz współpracą banków z Policją podczas napadu na placówki bankowe.

Napady na banki Wśród prelegentów byli funkcjonariusze Komendy Głównej Policji: nadkom. Katarzyna Olejnik, podinsp. Jan Mikołajczak, podinsp. Jerzy Czerwonka i nadkom. Artur Kubiński, Komendy Stołecznej Policji: podinsp. Andrzej Kawczyński i nadkom. Mariusz Lenczewski oraz wykładowcy Zakładu Kryminalistyki i Zakładu Kryminalnego z pilskiej Szkoły.

(05.03.10)