Odprawa psychologów

Data publikacji 01.06.2011

Przez ostatni tydzień gościliśmy w Szkole uczestników odprawy szkoleniowej dla kierowników wydziałów (sekcji) zespołów psychologów KWP oraz...

Odprawa psychologów Przez ostatni tydzień gościliśmy w Szkole uczestników odprawy szkoleniowej dla kierowników wydziałów (sekcji) zespołów psychologów KWP oraz psychologów ze szkół Policji, której przewodniczyła mł. insp. Małgorzata Chmielewska - naczelnik Wydziału Psychologów Policyjnych KGP.

Odprawa psychologów W jej pierwszej części omówione zostały rezultaty pracy psychologów w ubiegłym roku w odniesieniu do poszczególnych województw. Uczestnicy zapoznali się ze sprawozdaniami z działalności psychologów w ramach trzech specjalizacji: opieki psychologicznej i psychoedukacji, zarządzania zasobami ludzkimi oraz psychologii policyjnej stosowanej. Odprawa psychologów W odprawie udział wzięli także wykładowcy Szkoły: podinsp. Jolanta Curyło z Zakładu Prawa i podinsp. Jacek Słoński z Zakładu Kryminalnego, którzy przedstawili przepisy prawa, w granicach których psycholodzy powinni realizować swoje zadania.

Odprawa psychologówZ uwagi na to, że głównym tematem odprawy była współpraca psychologów ze służbą kryminalną, której efektem jest rosnąca liczba zleceń na tworzenie profili psychologicznych nieznanych sprawców oraz portretów psychologicznych osób będących w zainteresowaniu Policji, w drugiej części narady kierownicy komórek organizacyjnych uczestniczyli w zajęciach praktycznych w formie criminal case study. Polegają one na analizie danych z akt spraw oraz ocenie jakości sporządzanych opinii psychologicznych.

(26.02.10)