Szkoła w roku 2009 - część VIII

Data publikacji 01.06.2011

Zadania z zakresu dydaktyki, kultury i sportu itd., o których wspomnieliśmy w poprzednich artykułach są niezwykle istotne w przypadku każdej placówki ...

Szkoła w roku 2009 - część VIII Zadania z zakresu dydaktyki, kultury i sportu itd., o których wspomnieliśmy w poprzednich artykułach są niezwykle istotne w przypadku każdej placówki o charakterze oświatowym. Nie mniejsze znaczenie w celu właściwej realizacji tych zadań, ma sprawnie działająca sfera służb logistycznych.

Szkoła w roku 2009 - część VIII Realizacja zadań inwestycyjnych w 2009 skupiła się w pierwszym kwartale głównie na modernizacji kuchnio-stołówki (w której w ciągu roku przygotowano ponad 98 tys. całodziennych posiłków). Wykonane prace wpłynęły na poprawę standardu bazy żywieniowej poprzez wprowadzenie nowego systemu wydawania posiłków i modernizację wyposażenia. W trakcie prac modernizacyjnych wykonano także remont pomieszczeń hotelowych znajdujących się nad kuchnią, co wpłynęło na podniesienie ich standardu.

Szkoła w roku 2009 - część VIII Realizacja zadań związanych z gospodarką transportową polegała głównie na zapewnieniu transportu w zakresie dowozu słuchaczy na strzelnicę garnizonową oraz na zajęcia do KPP w Pile i ościennych jednostek terenowych Policji, w których słuchacze odbywali praktyki. Najlepszym wyznacznikiem efektywności są liczby - w 2009 roku kolumna transportowa Szkoły przejechała blisko 108 tys. km podczas 1252 wyjazdów.

Szkoła w roku 2009 - część VIII Zadania z zakresu łączności i obsługi informatycznej skupiły się wokół organizowania, administrowania i nadzorowania systemów teleinformatycznych, instalowania i utrzymania w sprawności technicznej sprzętu i oprogramowania oraz rozbudowy infrastruktury teleinformatycznej. Pewnego rodzaju wyzwaniem w tym zakresie była realizacja zadania polegającego na wykonaniu okablowania teleinformatycznego w oddanych do użytku pomieszczeniach znajdujących się na poddaszu budynku. Przedsięwzięcie to obejmowało montaż ok. 100 metrów listew kablowych, ok. 3.400 metrów okablowania oraz montaż i budowę pomieszczenia teletechnicznego.

Szkoła w roku 2009 - część VIII Do niewątpliwych sukcesów roku 2009 należy zaliczyć rozbudowę i utrzymanie w ciągłym ruchu szkoleń e-learningowych. Uruchomienie darmowej platformy DOKEOS z rodziny OpenSource nastąpiło pod koniec 2008 roku, jednakże w roku ubiegłym prowadzone były główne prace nad jej utrzymaniem i dalszym udoskonalaniem. Do innych ważnych przedsięwzięć należy zaliczyć: budowę szkolnej sieci bezprzewodowej WiFi głównie na potrzeby słuchaczy, kompletną wymianę sprzętu komputerowego w 3 salach.

Szkoła w roku 2009 - część VIII Realizacja zadań związanych z zamówieniami publicznymi, podobnie jak wcześniej opisywane, wymagała wiele pracy. Przeprowadzono blisko 350 postępowań, z czego 7 o wartości powyżej 14 000 euro. Ponadto, w ramach pozyskiwania funduszy pomocowych w roku 2009 Szkoła wystąpiła z wnioskiem, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego, o dofinansowanie projektu polegającego na zastosowaniu kolektorów słonecznych, dzięki którym możliwa będzie konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło.

(10.02.10)