Szkoła w roku 2009 - część VII

Data publikacji 01.06.2011

Rok 2009 był okresem kontynuacji współpracy z jednostkami Policji różnego szczebla. Wychodząc z założenia, że prowadzenie planowej działalności szkoleniowej ...

Szkoła w roku 2009 część VII Rok 2009 był okresem kontynuacji współpracy z jednostkami Policji różnego szczebla. Wychodząc z założenia, że prowadzenie planowej działalności szkoleniowej nie koliduje z realizacją doraźnych, bezpośrednich działań na rzecz jednostek terenowych, zrealizowano szereg różnorodnych przedsięwzięć. Szkoła w roku 2009 część VII Przedstawiciele Szkoły wzięli udział w pracach zespołu do opracowania diagnozy funkcjonowania Policji w celu przygotowania propozycji Priorytetów Komendanta Głównego Policji na lata 2010-2012. Szkoła w roku 2009 część VII Poza opiniowaniem projektów aktów prawnych na potrzeby Komendy Głównej Policji i prowadzeniem strzelań oraz zabezpieczeniem medycznym dla policjantów KPP w Złotowie, Szkoła współpracowała z jednostkami Policji z garnizonu zachodniopomorskiego (Police, Myślibórz, Kamień Pomorski, Gryfice, Szczecinek, Wałcz, Drawsko Pomorskie, Kołobrzeg) oraz KPP w Pile w zakresie realizacji służb patrolowo-interwencyjnych oraz wsparcia sił KPP w Pile w zabezpieczeniu akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Mistrzostw Polski Policjantów w Półmaratonie (w ramach Półmaratonu Philipsa).

Współpraca z jednostkami szkoleniowymi opierała się w przeważającej części na wymianie efektów prac koncepcyjnych oraz materiałów znajdujących zastosowanie w procesie dydaktycznym. Do najważniejszych przedsięwzięć należało opracowanie zestawu pytań testowych i założeń do zadań praktycznych na ogólnopolskie turnieje: Turniej Par Patrolowych, Policjant Ruchu Drogowego oraz udział nauczycieli w turniejach w charakterze ekspertów.

Szkoła w roku 2009 część VII W minionym roku współpraca z podmiotami pozapolicyjnymi obejmowała m.in. kontynuację współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile, której efektem była realizacja zajęć w oparciu o autorski programu kształcenia z zakresu wybranych zagadnień bezpieczeństwa publicznego dla klas licealnych. Szkoła w roku 2009 część VII Jednym z ważniejszych aspektów współpracy była wspólna realizacja I Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych. Szkoła współpracowała także z Urzędem Miejskim w Pile w ramach XII Miejskiego Turnieju Wiedzy Prewencyjnej dla uczniów szkół podstawowych i VII Miejskiego Turnieju Wiedzy Prewencyjnej dla uczniów gimnazjów. Szkoła w roku 2009 ? część VII Do innych przedsięwzięć z tego zakresu należy zaliczyć współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Pile w ramach III Festiwalu Nauki, organizację warsztatów dla aplikantów Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu na temat oględzin miejsca zdarzenia oraz szkolenie dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Łowieckiej woj. wielkopolskiego.

Szkoła w roku 2009 ? część VII Warto również przy tej okazji wspomnieć o zagranicznej współpracy z policjami i innymi podmiotami. W kwietniu ubiegłego roku delegacja Szkoły złożyła wizytę w Szkole Policji w Berlinie i w berlińskich jednostkach Policji. Wizyta ta została zorganizowana przez Region Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) z siedzibą w Szkole. We wrześniu natomiast gościliśmy w Szkole studentów i kadrę dydaktyczną z Wyższej Szkoły Administracji w Kassel (Niemcy).

(04.02.10)