Wizyta uczniów w pilskiej Szkole Policji

W minionym tygodniu gościliśmy uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile. Celem wizyty było nie tylko zwiedzanie szkolnego budynku, ale przede wszystkim przybliżenie dzieciom tajników zawodu policjanta.

Podczas zwiedzania, dzieci uczestniczyły w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy
i przypomniały sobie ważne numery alarmowe, odwiedziły strzelnicę, gdzie mogły zobaczyć nie tylko to, jak wygląda takie pomieszczenie, ale również, jakie elementy zapewniają bezpieczeństwo podczas szkoleń strzeleckich. Poznały także podstawy pracy techników kryminalistyki i dowiedziały się kilku ważnych rzeczy związanych z zabezpieczaniem śladów na miejscu zdarzenia.

Ciekawym punktem wycieczki była wizyta w szkolnej galerii sztuki „Akwarium”, gdzie obecnie prezentowane są policyjne maskotki z całej Polski.

Paulina Politowska