Strzeleckie zmagania

Data publikacji 08.06.2011

Doskonalenie umiejętności strzeleckich jest obowiązkiem każdego, kto w związku z wykonywaną pracą zobowiązany jest do posługiwania się bronią palną.

Strzeleckie zmagania Doskonalenie umiejętności strzeleckich jest obowiązkiem każdego, kto w związku z wykonywaną pracą zobowiązany jest do posługiwania się bronią palną. Dla osób, którzy opanowali tę sztukę do perfekcji i pragną sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji z najlepszymi, zorganizowano, już po raz jedenasty, Krajowe Zawody Służb Mundurowych pod nazwą ?Piła 2009?. Organizatorami zawodów, które odbyły się na obiektach Pilskiego Strzeleckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego ?Tarcza?, byli: UKS ?Tarcza? w Pile, ZW NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego, Szkoła Policji w Pile i Komenda Powiatowa Policji w Pile.

Strzeleckie zmagania Na starcie stanęli strzelcy reprezentujący wszystkie służby mundurowe. Nie kolor munduru decydował jednak o zajętym miejscu, lecz celne oko, pewna ręka i opanowanie. Najlepsi w tej konfrontacji okazali się zawodnicy reprezentujący Szkołę Policji w Słupsku, którzy z wynikiem 483 pkt zdobyli Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Strzeleckie zmagania Drugie miejsce, z wynikiem 465 pkt, zdobyła drużyna Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Szkoły Policji w Pile, startująca w składzie: Andrzej Kwiatkowski, Wojciech Franczak, Arkadiusz Dębski. Nasi strzelcy uzyskali 394 pkt i otrzymali Puchar Przewodniczącego ZT NSZZ Policjantów Powiatu Pilskiego.

Strzeleckie zmagania Indywidualnie najlepszym strzelcem okazał się Piotr Salomoniuk ze Szkoły Policji w Słupsku, który zwyciężył z wynikiem 173 pkt. Tuż za nim z wynikiem 165 pkt uplasował się Andrzej Kwiatkowski z pilskiej szkoły. Taki sam wynik uzyskał trzeci w klasyfikacji Sylwester Siembrzuch ? ze szkoły w Słupsku.

Strzeleckie zmagania Strzeleckie zmagania Strzeleckie zmagania Strzeleckie zmagania

(26.10.09)