Pierwszy rocznik zakończył naukę

Data publikacji 07.06.2011

Przed trzema laty komendant Szkoły zawarł porozumienie o współpracy z dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej ...

Pierwszy rocznik zakończył naukę Przed trzema laty komendant Szkoły zawarł porozumienie o współpracy z dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile wprowadzające do oferty edukacyjnej klasy o profilu policyjnym. Była to innowacja pedagogiczna polegająca na nauczaniu treści programowych z zakresu problematyki służby policyjnej. Autorski program kształcenia uczniów klas o profilu policyjnym opracowany przez wykładowców Szkoły obejmuje następujące bloki tematyczne: wiedza o Policji, wybrane zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa publicznego, wybrane elementy prawa, wybrane zagadnienia z zakresu broni palnej, środków przymusu i ochrony osobistej oraz praktyczne aspekty służby policyjnej. W roku szkolnym 2006/2007 w pierwszych klasach licealnych naukę rozpoczęło 49 uczniów. W kolejnych latach liczba osób zainteresowanych kształceniem się w klasach o profilu policyjnym rosła i obecnie naukę pobiera w nich 243 uczniów w 9 klasach. W trakcie nauki uczniowie mają okazję do zwiedzania Szkoły, gdzie m.in. zapoznają się z system szkolenia policjantów, warunkami ich zakwaterowania, specjalistycznymi salami wykorzystywanymi w trakcie procesu szkolenia. Ponadto uczniowie klas policyjnych uczeni są podstawowych elementów musztry policyjnej, a także mają możliwość strzelania z broni pneumatycznej.

Pierwszy rocznik zakończył naukę Edukacja nie odbywa się tylko w budynkach obu Szkół. W marcu br. uczniowie klas trzecich wspólnie z wykładowcami Szkoły wyjechali na jednodniową wycieczkę, w trakcie której zapoznali się także ze specyfiką służby pokrewnej formacji - funkcjonariuszy Straży Granicznej na lotnisku Poznań-Ławica. Kolejnym etapem wycieczki było odwiedzenie siedziby funkcjonariuszy referatu konnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, gdzie uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu dotyczącego selekcji do pracy i pracy koni służbowych w Policji. Wykład został zakończony pokazem tłumienia zamieszek oraz brawurowym skokiem przez ogień.

Pierwszy rocznik zakończył naukę Uczniowie klas policyjnych przez okres swej edukacji nie ograniczali jedynie się do zajęć programowych, z zaangażowaniem włączali się w życie Szkoły Policji, uczestnicząc w wielu uroczystościach, konkursach i zabawach.

Po 3 latach nauki nadszedł dzień, w którym pierwszy rocznik kształcony w ramach autorskiego programu w klasach o profilu policyjnym kończy swoją edukację. W sali widowiskowej Pilskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Świadectwa oraz okolicznościowe dyplomy 49 absolwentom wręczyli dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Maria Kubica oraz komendant Szkoły Policji w Pile mł. insp. Jerzy Powiecki. Mamy nadzieję, że część absolwentów zasili szeregi naszej formacji, a także że zainteresowanie nauką w klasach o profilu policyjnym będzie rosło.

Pierwszy rocznik zakończył naukę Pierwszy rocznik zakończył naukę Pierwszy rocznik zakończył naukę Pierwszy rocznik zakończył naukę

(27.04.09)