Jak oskarżać?

Data publikacji 07.06.2011

Przedstawiciele jednostek terenowych Policji z całego kraju brali udział w szkoleniu specjalistycznym dla policjantów pełniących funkcje oskarżycieli publicznych.

Jak oskarżać? Przedstawiciele jednostek terenowych Policji z całego kraju brali udział w szkoleniu specjalistycznym dla policjantów pełniących funkcje oskarżycieli publicznych. Jak oskarżać? Program kursu obejmował zagadnienia teoretyczne i praktyczne, których celem było przygotowanie policjantów do prowadzenia nadzoru nad czynnościami wyjaśniającymi oraz występowania w charakterze oskarżyciela publicznego w postępowaniach o wykroczenia. Jak oskarżać? Absolwenci zdobyli m. in. umiejętności dokonywania oceny materiałów zgromadzonych w toku czynności wyjaśniających, przygotowywania i prezentowania przemówień końcowych oraz sporządzania środków zaskarżania. Powyższe kursy realizowane są w Szkole od ponad roku. Dotychczas, w trakcie pięciu edycji, przeszkolonych zostało 81 absolwentów. W tym roku planowane są jeszcze cztery tego typu kursy.

(24.04.09)