Con Te znaczy Z Tobą

Data publikacji 07.06.2011

Con Te znaczy Z Tobą W Galerii Sztuki AKWARIUM odbył się wernisaż wystawy prac malarskich Tatiany Pieniążkowskiej. Otwarciu towarzyszył występ tenora, solisty Opery Śląskiej w Bytomiu - Dawida Różańskiego, który wykonał znaną pieśń O sole mio, a akompaniowała mu pani Elżbieta Sujka - dyrygent Chóru HALKA z Pilskiego Domu Kultury.

Con Te znaczy Z Tobą Prace młodej artystki spotkały się z dużym zainteresowaniem zaproszonych gości, wśród których byli: kierownictwo, kadra Szkoły oraz mieszkańcy Piły.

Con Te znaczy Z Tobą Tatiana Pieniążkowska ukończyła chełmińską Szkołę Muzyczną im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego w klasie skrzypiec i gitary klasycznej oraz politologię na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest laureatką wielu konkursów o tematyce muzycznej oraz autorką poezji satyrycznej i recenzji filmowych. Studiowała na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego (kontralt). Ostatnio całkowicie poświęciła się swojej kolejnej pasji - malarstwu, czego efektem jest wystawa prac w Galerii AKWARIUM. Razem z Dawidem Różańskim założyli Studio Artystyczne CONTE w Osieku nad Notecią, gdzie mieści się atelier. Nazwa powstała od pierwszych sylab słów kontralttenor, zestawionych w tej właśnie kolejności, gdyż w języku włoskim Con Te oznacza Z Tobą.

Obejrzyj nagranie występu Dawida Różańskiego

Con Te znaczy Z Tobą Con Te znaczy Z Tobą Con Te znaczy Z Tobą Con Te znaczy Z Tobą

(22.04.09)