Data publikacji 07.06.2011

Zakończyła się edycja pilotażowa kursu e-learningowego dla policjantów prowadzących postępowania przygotowawcze z województwa zachodniopomorskiego.

E-learning Zakończyła się edycja pilotażowa kursu e-learningowego dla policjantów prowadzących postępowania przygotowawcze z województwa zachodniopomorskiego.

E-learning Po dwóch miesiącach kształcenia za pośrednictwem Internetu, 17 uczestników kursu przyjechało do Piły, aby wziąć udział w warsztatach doskonalących umiejętności praktyczne. Warunkiem uczestnictwa w tej części szkolenia było zaliczenie testu sprawdzającego wiedzę z zagadnień udostępnionych na platformie Dokeos. E-learning Cała grupa zakwalifikowała się do drugiej części szkolenia. W trakcie 5-dniowego pobytu w Szkole słuchacze odbyli wiele ćwiczeń praktycznych z zakresu wybranych czynności procesowych. Zajęcia prowadzone były przez doświadczonych wykładowców oraz specjalistów z zakresu techniki kryminalistycznej. Asesor Prokuratury Rejonowej w Pile, Krzysztof Woźniak przybliżył słuchaczom zagadnienia związane z nadzorem prokuratorskim, wskazując błędy popełniane w postępowaniach przygotowawczych, mające wpływ na przebieg postępowania sądowego.

E-learning Kurs zakończył się egzaminem, który zaliczyli wszyscy słuchacze biorący w nim udział. Warsztaty zostały wysoko ocenione przez przedstawiciela Biura Kryminalnego KGP nadkom. Michała Duchniaka.

Wieści szybko się rozchodzą i już mamy kolejnych chętnych do udziału w następnych edycjach kursu. Czas pokaże, ale wydaje się, że tego typu szkolenia to ?strzał w dziesiątkę? w procesie kształcenia policjantów.

(20.03.09)