Hej kolęda, kolęda

Data publikacji 07.06.2011

Chór Halka z Pilskiego Domu Kultury - jeden z najstarszych chórów w Wielkopolsce - wystąpił w Szkole z koncertem kolęd i pastorałek.

Hej kolęda, kolęda Chór Halka z Pilskiego Domu Kultury - jeden z najstarszych chórów w Wielkopolsce - wystąpił w Szkole z koncertem kolęd i pastorałek. Na występ licznie przybyli mieszkańcy Piły oraz słuchacze kompanii 2 i 4, dla których był to koncert powitalny. Chórzyści, pod batutą Elżbiety Sujki, wykonali wiązankę pieśni bożonarodzeniowych. W programie znalazły się między innymi takie utwory jak: Wśród nocnej ciszy, Cicha Noc, Dzieciątko się narodziło, Bracia patrzcie jeno, Nie było miejsca i wiele, wiele innych.
Hej kolęda, kolęda Podczas koncertu wystąpiła także aktorka Młodzieżowego Teatru Dramatycznego, działającego przy Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej - Łucja Szczelczyk, która opowiadała o zwyczajach ludowych związanych z kolędowaniem. Wystąpiły również post. Malwina i Małgorzata Witczak z kompanii 4. Zaśpiewały dwie kolędy: Bóg się rodzi i Lulaj Go Matko, lulaj. Post. Malwina Witczak, wykonała kilka skomponowanych przez siebie melodii.

Hej kolęda, kolęda Chór Halka działa od roku 1917. W repertuarze chóru znajduje się wiele pieśni o różnym charakterze (kościelnych, patriotycznych, biesiadnych, rozrywkowych i innych). Zespół aktywnie i chętnie uczestniczy w imprezach organizowanych przez miasto i Pilski Dom Kultury. Chór Halka jest członkiem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Do artystycznego dorobku chóru należy wiele nagród i wyróżnień za udział w konkursach i przeglądach oraz za prowadzoną działalność kulturalną.

Hej kolęda, kolęda Hej kolęda, kolęda Hej kolęda, kolęda Hej kolęda, kolęda

(16.01.09)