Trwają przesłuchania

Data publikacji 14.06.2011

Słuchacze Szkoły uczestniczą w realizacji projektu badawczego Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego ?Technologie przetwarzania ...

Trwają przesłuchania Słuchacze Szkoły uczestniczą w realizacji projektu badawczego Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego ?Technologie przetwarzania oraz rozpoznawania informacji słownych w systemach bezpieczeństwa wewnętrznego?, którego celem jest zbudowanie modułu służącego do automatycznego rozpoznawania mowy i tworzenia zapisów tekstowych. Stworzenie takiego narzędzia, które w przyszłości samoczynnie będzie zapisywało treść przesłuchań, w znaczący sposób ułatwi i usprawni pracę Policji. Aby utworzyć niezbędną do tego celu bazę słów, pracownicy Zakładu Fonetyki Instytutu Lingwistyki Informatycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wyposażeni w odpowiedni sprzęt, przeprowadzają sesje nagraniowe z udziałem słuchaczy.

Instytucje zaangażowane w realizację projektu: Fundacja Uniwersytetu im. A. Mickiewicza (Laboratorium Technologii Języka i Mowy), Politechnika Poznańska (Instytut Informatyki), Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (Katedra Automatyki) oraz Uniwersytet Medyczny w Poznaniu (Katedra i Klinika Foniatrii i Audiologii).

Trwają przesłuchania Trwają przesłuchania Trwają przesłuchania

(20.10.08)