Wieczorek poetycki post. Krzysztofa Maya

Data publikacji 11.06.2011

Wieczorek poetycki post. Krzysztofa Maya Poranek był żółty od forsycji, Pachniało przymrozkiem i trawą / Dzień ów zaczął się na policji Nie całkiem typową sprawą: Przyszedł i wszedł znany poeta, Z nóg w próg posypał drobne błoto,... Tym sympatycznym wierszem o karierze poety w Policji rozpoczął się wieczorek poetycki post. Krzysztofa Maya. Wszyscy zaproszeni goście, wśród których byli słuchacze, kadra i pracownicy Szkoły, mieszkańcy Piły oraz rodzina głównego bohatera wieczoru, mieli okazje przekonać się jak wiele ma wspólnego poezja z Policją. Na uroczystości pojawiła się również adresatka utworów - jakby powiedział Miron Białoszewski "Muza - Natchniuza" - narzeczona post. Maya - Karolina.

Wieczorek poetycki post. Krzysztofa Maya Romantyczne utwory policyjnego poety recytował laureat Nagrody Prezydenta Miasta Piły w dziedzinie kultury oraz Nagrody Starosty Pilskiego za osiągnięcia w upowszechnieniu teatru amatorskiego na terenie Piły i powiatu, aktor teatralny i filmowy, reżyser, założyciel Młodzieżowego Teatru Dramatycznego przy Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - Lokatorsko Własnościowej w Pile, pracownik Ujskiego Domu Kultury - Krzysztof Szulejko. Wieczorek poetycki post. Krzysztofa Maya Towarzyszyli mu wspaniali młodzi ludzie - uzdolnieni muzycznie słuchacze naszej Szkoły z kompanii I i IV. Byli to - post. Elwira Domańska (KWP w Lublinie) - śpiewa od 2 lat, lubi słuchać muzyki z lat 80., choć najlepiej bawi się tańcząc przy współczesnych utworach. Jej koleżanka z zespołu - post. Maria Sadek (KWP w Poznaniu) - kiedyś śpiewała w chórach, potem w zespole rockowym, inspirują ją piosenki Kasi Kowalskiej, Edyty Bartosiewicz, Renaty Przemyk, O.N.A, Myslovitz, Linking Park i Him. Wieczorek poetycki post. Krzysztofa Maya Z kolei post. Janusz Korfanty (KPP w Rawiczu), pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach - jego dziadek grał na skrzypcach, brat na trąbce, a sam post. Korfanty ukończył szkołę muzyczną w klasie klarnetu, potrafi także grać na instrumentach klawiszowych, lubi polską muzykę rockową.

Wieczorek poetycki post. Krzysztofa Maya Podczas wieczorku wystąpił także post. Piotr Sujka (KPP w Pile), który podobnie jak pozostali, muzykę ma we krwi, ponieważ jego rodzice są uznanymi animatorami muzyki w regionie. Piotr ukończył Zespół Szkół Muzycznych im Fryderyka Chopina w Pile, gra na instrumentach klawiszowych i saksofonie. Występował na różnych festiwalach i koncertach, gdzie grał przed znanymi gwiazdami, m.in. Stachurskim czy zespołem Maanam. Inspirują go ludzie i muzyka Ryszarda Rynkowskiego, Grzegorza Turnaua i Marka Grechuty.

Wieczorek poetycki post. Krzysztofa Maya Odczytywane fragmenty prozy oraz miłosne wiersze post. Maya przeplatane były znanymi rockowymi balladami miłosnymi, a motywem przewodnim było jedno z najsłynniejszych zdjęć mówiących o miłości - czarno - biała, subtelna fotografia Roberta Doisneau "Pocałunek przed ratuszem".

Na zakończenie zarówno wykonawcy, jak i sam poeta, otrzymali oprócz kwiatów, gratulacji i ciepłych słów, ogromne brawa od zachwyconej publiczności.

Wieczorek poetycki post. Krzysztofa Maya Wieczorek poetycki post. Krzysztofa Maya Wieczorek poetycki post. Krzysztofa Maya Wieczorek poetycki post. Krzysztofa Maya

(20.06.08)