Szkolenie trenerów szkół policyjnych i Straży Granicznej

Data publikacji 14.06.2011

Międzynarodowe Centrum Szkolenia Policji w Legionowie było gospodarzem odbywających się w dniach 15-16 kwietnia br. warsztatów dla trenerów zajmujących się problematyką handlu ludźmi.

Szkolenie trenerów Międzynarodowe Centrum Szkolenia Policji w Legionowie było gospodarzem odbywających się w dniach 15-16 kwietnia br. warsztatów dla trenerów zajmujących się problematyką handlu ludźmi. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu ?Training of Police and Border Guards in the field of trafficking in human beings?.

Organizatorami wspomnianych warsztatów było MSWiA oraz Ośrodek Badań Handlu Ludźmi Uniwersytetu Warszawskiego, a ich program obejmował:

• przedstawienie problematyki handlu ludźmi oraz technik i taktyk związanych z ich zwalczaniem,

• prezentację Krajowego Programu Zwalczania i Zapobiegania Handlu Ludźmi,

• uprawnienia cudzoziemców - ofiar handlu ludźmi w Polsce,

• handel ludźmi w polskim prawie karnym oraz prawie międzynarodowym,

• handel ludźmi oraz handel narządami ludzkimi jako problem naruszeń praw człowieka.

Szkolenie trenerów Udział w nich wzięli również fachowcy reprezentujący różne specjalności, na polu których występuje omawiana problematyka: prof. Zbigniew Lasocik, prof. Irena Rzeplińska, prof. Eleonora Zielińska, prof. Andrzej Rzepliński oraz Piotr Mierecki - dyrektor Departamentu Polityki Migracyjnej MSWiA.
Szkolenie trenerów Swoje doświadczenia przedstawili także zagraniczni eksperci z instytucji takich jak: Europol, OBWE, Międzynarodową Organizację Pracy, Radę Europy i belgijskie organizacje pozarządowe.
Szkołę Policji w Pile reprezentowało dwóch wykładowców: nadkom. Krzysztof Sawicki i nadkom. Roman Rauhut.

Szkolenie trenerów Szkolenie trenerów Szkolenie trenerów Szkolenie trenerów

(17.04.08)