Miłość nie pyta ile masz lat

Data publikacji 15.06.2011

Jest to forma sztuki widowiskowej, mająca zazwyczaj charakter satyryczny. Ekspresja sztuki polega na prezentowaniu krótkich form scenicznych, skeczy. Po raz pierwszy pojawił się we Francji pod nazwą ...

Miłość nie pyta ile masz lat Jest to forma sztuki widowiskowej, mająca zazwyczaj charakter satyryczny. Ekspresja sztuki polega na prezentowaniu krótkich form scenicznych, skeczy. Po raz pierwszy pojawił się we Francji pod nazwą "Chat Noir" (Czarny Kot) w 1881 roku, a pierwszym na gruncie polskim był "Zielony Balonik", założony w 1905 roku. Mowa tu o kabarecie.

Miłość nie pyta ile masz lat W wigilię walentynek wystąpili w Szkole wyjątkowi goście ? członkowie pilskiego kabaretu SKLEROZA z Klubu Seniora ZACISZE. Jak sami o sobie mówią: ?Skleroza to nie jednostka chorobowa, to filozofia tworzenia nowej jakości w życiu ludzi starszych, to też drogowskaz dla młodych generacji?. I właśnie z tym przesłaniem działają już 20 lat nieustannie rozweselając kolejne pokolenia swoimi programami. Tak było też i podczas występu, na który licznie przybyli mieszkańcy Piły, kadra i słuchacze (koncert dedykowany był kompanii 6, jako przywitanie ich w szkolnych murach oraz nagroda za najdzielniejszą postawę podczas ostatniej akcji oddawania krwi).

Miłość nie pyta ile masz lat Kabaret SKLEROZA zaprezentował swój najnowszy program pt. ?Wesele?. Wspaniałym skeczom, zabawnym przyśpiewkom, celnym powiedzonkom i genialnym dialogom nie było końca. Publiczność bawiła się znakomicie, nagradzając wykonawców owacjami na stojąco, kilkakrotnymi bisami i głośnym ?gorzko, gorzko? dla młodej pary. Na zakończenie, Zastępca Komendanta Szkoły, insp. Witold St. Majchrowicz, podziękował występującym oraz złożył wszystkim obecnym życzenia najpiękniejszych walentynek, bo przecież ? miłości nie pyta ile masz lat.

Kabaret SKLEROZA powstał w 1988 roku z inicjatywy członków chóru ?Zacisze? oraz pierwszego instruktora kabaretu, Krzysztofa Tadycha. Nazwę związaną ideologicznie ze swoją ?misją? przyjął rok później. Za udział w ogólnopolskich przeglądach i biesiadach, kabaret otrzymał wiele wyróżnień i nagród.

Miłość nie pyta ile masz lat Miłość nie pyta ile masz lat Miłość nie pyta ile masz lat Miłość nie pyta ile masz lat

(14.02.08)