Pilska awangarda

Data publikacji 15.06.2011

Szkoła Policji w Pile jako pierwsza spośród policyjnych szkół przeprowadziła kurs doskonalenia zawodowego dla policjantów pełniących funkcję oskarżyciela publicznego.

Pilska awangarda Szkoła Policji w Pile jako pierwsza spośród policyjnych szkół przeprowadziła kurs doskonalenia zawodowego dla policjantów pełniących funkcję oskarżyciela publicznego.

Pilska awangarda Program kursu, w którym wzięli udział przedstawiciele jednostek terenowych Policji, obejmował zagadnienia teoretyczne i praktyczne, które w niezbędnym zakresie przygotowują do nadzoru nad czynnościami wyjaśniającymi oraz występowania w charakterze oskarżyciela publicznego w postępowaniu w sprawach o wykroczenia, m.in. dokonywanie formalnej i merytorycznej oceny materiałów zgromadzonych w toku czynności wyjaśniających, przygotowywanie i prezentowanie przemówień końcowych oraz sporządzanie środków zaskarżania.

Był to pierwszy z etapów wspomnianego kursu. Następne już wkrótce.

(01.02.08)