Wizyta przedstawicieli KCIK KGP

Data publikacji 16.06.2011

Szkoła Policji w Pile, w ramach przygotowań do opracowania programu i realizacji kursów doskonalenia zawodowego z zakresu uzyskiwania informacji kryminalnych, w dniu 15 marca br. gościła przedstawicieli ...

KCIK Szkoła Policji w Pile, w ramach przygotowań do opracowania programu i realizacji kursów doskonalenia zawodowego z zakresu uzyskiwania informacji kryminalnych, w dniu 15 marca br. gościła przedstawicieli Krajowego Centrum Informacji Kryminalnych Komendy Głównej Policji: mł. insp. Krzysztofa Witosławskiego oraz podkom. Artura Żero. KCIK W spotkaniu udział wzięli nauczyciele policyjni Zakładu Taktyki i Techniki Kryminalistycznej oraz Wydziału Metodyki i Organizacji Szkolenia, a także ekspert Sekcji ds. Ochrony Informacji Niejawnych będący jednocześnie inspektorem bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Podczas wizyty omówiono ideę utworzenia KCIK, zakres gromadzenia, przetwarzania i przekazywania informacji kryminalnych, KCIK podmioty biorące udział w procesie wymiany danych (podmioty uprawnione oraz podmioty zobowiązane), identyfikatory w rejestracjach KCIK oraz zagadnienie przechowywania informacji kryminalnych. Poddano analizie liczbę rejestrowanych informacji w rozbiciu na poszczególne kategorie przestępstw oraz obszary rejestracji. Szczególną uwagę zwrócono na wykorzystanie zasobów KCIK, wskazując na podmioty uprawnione do kierowania pytań oraz na konieczność właściwego zabezpieczenia gromadzonych informacji i osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo systemu.

Spotkanie umożliwiło uczestnikom wymianę doświadczeń, a przede wszystkim pozyskanie przez nauczycieli policyjnych interesujących materiałów dydaktycznych związanych z funkcjonowaniem KCIK.

(16.03.07)