Policyjne muzykowanie

Data publikacji 16.06.2011

Aula pilskiej Szkoły Policji stała się miejscem wzruszającego koncertu szkolnego zespołu muzycznego AWANS. Zespół stworzono z uzdolnionymi muzycznie słuchaczami, a jego założycielem i opiekunem jest ...

AWANS Aula pilskiej Szkoły Policji stała się miejscem wzruszającego koncertu szkolnego zespołu muzycznego AWANS. Zespół stworzono z uzdolnionymi muzycznie słuchaczami, a jego założycielem i opiekunem jest podinsp. Zbigniew Siedłowski. Liczba członków AWANSU jest zmienna, ponieważ rotacja dokonuje się wraz z przyjściem nowych kompanii, mimo to zespół istnieje od 2000 roku, grając i śpiewając nie tylko dla policjantów. AWANS występował i występuje podczas licznych imprez okolicznościowych. Wielokrotnie grał na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas Dni i Nocy Szczytna oraz z okazji 50 ? lecia Szkoły Policji w Pile, na Placu Zamkowym w Warszawie.

AWANS Wczorajsza uroczystość była podwójnie wzruszająca, ponieważ AWANS żegnał kończącego służbę podinsp. Siedłowskiego oraz kończących szkolenie dwóch swoich członków post. Arkadiusza Zielińskiego i post. Michała Osieleńca. To właśnie oni grają w obecnym składzie najdłużej, bo od września 2006 r., a debiutowali przed szeroką publicznością podczas szkolnych uroczystości Świąt Bożego Narodzenia. Post. Arkadiusz Zieliński z Komendy Powiatowej Policji w Żninie, jest absolwentem historii na Akademii Bydgoskiej. Jego kolega z zespołu ? Michał Osieleniec ukończył na tej samej uczelni edukację artystyczną i pracuje w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy. AWANS Obaj reprezentują kompanię 3. Oprócz nich w skład zespołu wchodzi również wokalistka - post. Joanna Ucińska (kompania 4), biolog i absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz słuchacz 6 kompanii ? sierż. sztab. Piotr Wójcik z KPP w Białogardzie.

AWANS wykonał wiązankę popularnych melodii i piosenek. Na uroczystości licznie zjawili się słuchacze, kadra i pracownicy Szkoły. Publiczność podczas koncertu kilkakrotnie wstawała z miejsc, aby gorącymi brawami nagrodzić grających, a podinsp. Siedłowski otrzymał ciepłe i niezwykle wzruszające podziękowania, za opiekę, pasję i ogromne serce.

AWANS AWANS AWANS AWANS

(16.03.07)