Zawody w pokonywaniu policyjnego toru przeszkód - 2018 - Szkoła Policji w Pile

Zawody w pokonywaniu policyjnego toru przeszkód

Pokonanie toru przeszkód, identycznego jak ten podczas doboru do Policji, to zadanie, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy wczorajszego Turnieju, który odbył się w Szkole Policji w Pile. Oprócz rywalizacji, zawody były okazją do porównania swoich obecnych wyników do tych osiągniętych podczas doboru, a także zestawienia ich z wynikami osiąganymi przez innych policjantów.

W czwartkowe popołudnie, 22 lutego, w ramach zajęć fakultatywnych w pilskiej Szkole Policji zorganizowany został turniej w pokonywaniu toru przeszkód, który standardowo wykorzystywany jest jako test sprawności fizycznej przy doborze do Policji. Turniej został rozegrany z podziałem konkurencji dla kobiet i mężczyzn, z uwzględnieniem kategorii wiekowych.

Turniej skierowany był do kadry, funkcjonariuszy oraz kursantów. Słuchacze mieli okazję porównać obecny poziom sprawności fizycznej z tym, który reprezentowali w momencie doboru do  Policji.

Dodatkową konkurencją dla „odważnych” było pokonanie wyżej wymienionego toru przeszkód w antyudarowym stroju ochronnym (kamizelka, nałokietniki i rękawice), co stanowiło dodatkowe utrudnienie i wywołało wiele śmiechu wśród publiczności.

Zawody były okazją do integracji i propagowania aktywnego stylu życia.

 

 

ZPiTI/Paulina Politowska