E-biblioteka

Dowody w postępowaniu dyscyplinarnym w służbach mundurowych

Data publikacji 10.02.2021

Pod red. Barbary Janusz-Pohl i Beaty Różniak-Krzeszewskiej

Niniejsza monografia stanowi zbiór referatów wygłoszonych w dniu 21 listopada 2018 r., podczas IX seminarium pt. „Postępowanie dowodowe w służbach mundurowych”, stanowiącego kolejną już odsłonę cyklicznych spotkań dedykowanych problematyce odpowiedzialności dyscyplinarnej w służbach mundurowych, mających miejsce w Szkole Policji w Pile.

Organizatorami IX seminarium, tradycyjnie, było Kierownictwo Szkoły Policji w Pile, Komenda Główna Policji oraz Katedra Prawa Karnego SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego Wydziału Zamiejscowego w Poznaniu. Wśród prelegentów znaleźli się natomiast przedstawiciele: Sądu Najwyższego oraz kilku ośrodków akademickich, m.in. Wyższej Szkoły Gospodarki w Pile, SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego Wydziału Zamiejscowego w Poznaniu, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Poza prelegentami, w seminarium wzięło bardzo aktywnie udział około 60 uczestników, a wśród nich reprezentanci nauki z Wydziałów Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego i Uniwersytetu Zielonogórskiego, a także jednostek organizacyjnych Policji oraz Żandarmerii Wojskowej czy Krajowej Administracji Skarbowej, w tym liczni eksperci tematyki dyscyplinarnej.

Zbiór referatów zawartych w pracy Dowody w postępowaniu dyscyplinarnym w służbach mundurowych, stanowi wycinek merytorycznych dociekań uczestników seminarium z tzw. jego części plenarnej.