Połowa drogi

Data publikacji 11.06.2019

Krwiodawcy swoją postawą dają dowód ofiarności. Czynią to, nie znając tych, którym ratują życie. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, jest to postawa godna podziwu i naśladowania. W okresie wiosenno-letnim dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń, krew jest wówczas wyjątkowo potrzebna.

Każda grupa krwi jest na wagę złota. Samorząd Szkolny Słuchaczy Szkoły Policji w Pile po raz kolejny zainicjował zbiórkę krwi – przy współpracy z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Grupa prawie 50-ciu  wolontariuszy oddała około 15 litrów krwi.

W akcji „100 litrów krwi na 100. rocznice powstania Policji Państwowej” samorząd słuchaczy pilskiej Szkoły Policji przekroczył już 52 litry, jesteśmy zatem w połowie drogi do założonego celu. Dziękujemy serdecznie wszystkim wolontariuszom, którzy podzielili się cząstką siebie.

WOSziD/Sebastian WEGNER