Czerwcowe spotkanie

Data publikacji 30.06.2017

Przedstawiciele samorządu szkolnego odwiedzili uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz dzieci z przedszkola niepublicznego nr 2 Caritas w Leżenicy. Wolontariusze zapoznali się z zasadami funkcjonowania placówki oraz historią jej powstania.

W leżenickim Warsztacie znajduje się pięć pracowni terapeutycznych: gospodarstwa domowego i zaradności życiowej, stolarsko-rzemieślnicza, krawiecko-rękodzielnicza, komputerowo-plastyczna oraz ogrodnicza. Pięcioosobowe grupy podopiecznych pracują w każdej pracowni pod okiem terapeuty zajęciowego, realizując indywidualne programy terapeutyczne, które mają przede wszystkim na celu oddziaływanie na płaszczyznach: zawodowej, społecznej, ruchowej, psychologicznej oraz współpracy z rodziną.

Po zwiedzeniu placówki, przyszedł czas na zabawę z najmłodszymi na placu zabaw. W trakcie zabawy, policjanci zapoznali dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania się na drodze oraz postępowania w różnych niebezpiecznych sytuacjach.

Na zakończenie, zarówno przedszkolaki, jak i podopieczni Warsztatu, otrzymali słodycze oraz elementy odblaskowe.

Wojciech Thiel