Komunikat końcowy IX Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych „Klasa Policyjna Roku 2017”

W dniach 29-30 maja 2017 r. w Szkole Policji w Pile, pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka, odbył się IX Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych „Klasa Policyjna Roku 2017”.

W skład Komitetu Honorowego Turnieju weszli: Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Prezydent Miasta Piły dr Piotr Głowski, Starosta Pilski Eligiusz Komarowski. Tegoroczna edycja Turnieju  została również wpisana w rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych  zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

Podobnie jak w ubiegłych latach, w tegorocznej edycji Turnieju wzięło udział 25 drużyn składających się z czterech zawodników i kierownika, reprezentujących szkoły z różnych województw, w których utworzono klasy o profilu policyjnym.

Rozegrano cztery konkurencje: test umiejętności strzeleckich, test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, test sprawności fizycznej oraz sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji.

Przy okazji Turnieju Fundacja ITAKA ogłosiła konkurs na nagranie filmu dowolną techniką nawiązującego do tematu: „Ucieczka to nie rozwiązanie. Film promujący inne niż ucieczka sposoby rozwiązywania problemów”, do którego zaprosiła uczniów wszystkich szkół, biorących udział w eliminacjach oraz zwycięzców poprzedniej edycji.

Dodatkowo, w drugim dniu turniejowych zmagań, w Szkolnej Galerii Sztuki Akwarium odbyła się wystawa "Na nieludzkiej ziemi" połączona z wykładem autora - pana Aleksandra Załęskiego.

W załączniku znajdują się tabele wyników poszczególnuch konkurencji oraz klasyfikacji generalnej.

• Odprawa techniczna

• Rozpoczęcie