Styczniowi anonimowi bohaterowie - 2021 - Szkoła Policji w Pile

Styczniowi anonimowi bohaterowie

Krew to jeden z najbardziej pożądanych „leków”, jakimi dysponuje medycyna. Można ją uzyskać tylko od drugiego człowieka, nie da się jej wyprodukować. Bieżące zapotrzebowanie na krew jest ogromne i stale rośnie – szczególnie w sezonie letnim. Ideę krwiodawstwa powinno się więc szerzyć i promować w społeczeństwie już przed nadejściem tego okresu. Dlatego w miniony czwartek nowy koordynator akcji honorowego krwiodawstwa asp. szt. Grzegorz Staszczyk – młodszy wykładowca Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych w porozumieniu z samorządem słuchaczy Szkoły Policji w Pile zorganizował zbiórkę krwi.

Od wielu lat współpraca z Wojskowym Centrum Krwiolecznictwa i Krwiodawstwa z Bydgoszczy układała się wspaniale, dlatego i tym razem zaprosiliśmy tą instytucję zdrowia do Szkoły. Do akcji chętnie włączyła się zarówno kadra dydaktyczna Szkoły, jak i pracownicy cywilni oraz słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego. Wszyscy łącznie oddali prawie 19 litrów krwi.

W trakcie akcji zebrano również słodycze, które w najbliższym czasie, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, zostaną przekazane najmłodszych potrzebującym w wybranej placówce leczniczo-opiekuńczej.

Dziękujemy serdecznie wszystkim krwiodawcom, którzy podzielili się cząstką siebie. Ich postawa zwłaszcza w czasie pandemii jest godna podziwu i naśladowania.

 

WP/M.Pałys

 • HDK styczeń 2021 rok
 • HDK styczeń 2021 rok
 • HDK styczeń 2021 rok
 • HDK styczeń 2021 rok
 • HDK styczeń 2021 rok
 • HDK styczeń 2021 rok
 • HDK styczeń 2021 rok
 • HDK styczeń 2021 rok
 • HDK styczeń 2021 rok
 • HDK styczeń 2021 rok
 • HDK styczeń 2021 rok
 • HDK styczeń 2021 rok
 • HDK styczeń 2021 rok