Konferencja na UAM w Poznaniu

W dniu 11 października 2018 r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beata Różniak-Krzeszewska oraz wyznaczeni wykładowcy pilskiej Szkoły Policji wzięli udział w konferencji naukowej nt. „Bezpieczeństwo i obronność. Badania naukowe, oryginalne praktyki i edukacja Uniwersytetu Poznańskiego”.

To kolejne wydarzenie organizowane w ramach obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Podczas konferencji naukowej asp. szt. Radosław Grześkowiak - młodszy wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej wystąpił w charakterze prelegenta, wygłaszając referat nt. „Analiza przydatności śladów (materiału dowodowego) “Policyjnych Archiwum X” a wnioskowanie kategoryczne w badaniach traseologicznych”.

Konferencja została podzielona na dwa bloki tematyczne – historyczny i współczesny. W pierwszej części konferencji został zaprezentowany wkład naukowców Uniwersytetu Poznańskiego w rozwój bezpieczeństwa i obronności kraju, w okresie ostatnich stu lat. W drugiej części natomiast, uczestnicy dowiedzieli się więcej o bezpieczeństwie militarnym RP i o tym, jak wygląda praca w poszczególnych służbach bezpieczeństwa.

ZSK/Sebastian Wegner