Kryminalistyka i kryminologia - wyzwania XXI wieku

W minionym tygodniu w Wyższej Szkole Humanistycznej w Szczecinie odbyła się konferencja nt. "Kryminalistyka i kryminologia - wyzwania XXI wieku". Patronat nad nią objęli Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie i Prezes Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Konferencja miała na celu przeanalizowanie zadań, trudności i możliwości, przed jakimi stoją współcześnie kryminalistyka i kryminologia. Wśród prelegentów znajdowali się wybitni prawnicy, psychologowie śledczy, informatycy oraz grafolodzy. Szkołę Policji w Pile reprezentowali: podinsp. Leszek Koźmiński, zastępca kierownika Zakładu Służby Kryminalnej, który wygłosił referat "Nowoczesne technologie na miejscu zdarzenia i ich wykorzystanie w procesie wykrywczym - korzyści i zagrożenia (z doświadczeń Szkoły Policji w Pile)" oraz kom. Paweł Leśniewski, wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej, prezentujący "Ślady entomologiczne - studium przypadku - od owada do sprawcy zgwałcenia".

Przedsięwzięcie skierowane było zarówno do profesjonalnych kryminologów, prokuratorów, sędziów, policjantów, jak i dla studentów wielu kierunków (m.in. kryminologii, psychologii, prawa, medycyny) oraz dla osób, które z przyczyn zawodowych pragną poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie.

ZSK/Sebastian Wegner