„Dzielnicowy Roku 2018” – eliminacje wojewódzkie

W dniach 17-19 września w Szkole Policji w Pile odbyły się eliminacje do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2018”.

W trakcie odbywających się w pilskiej Szkole eliminacji na szczeblu wojewódzkim, przeprowadzone zostały cztery konkurencje: strzelanie, symulacja przyjęcia interesanta, pierwsza pomoc przedmedyczna oraz test wiedzy zawodowej obejmujący szeroko rozumianą problematykę służby prewencyjnej. Celem eliminacji, nad którymi honorowy patronat objął Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, było wyłonienie reprezentantów naszego województwa, którzy wezmą udział w zawodach ogólnopolskich.

Zwycięzcą zawodów został sierż. sztab. Tomasz Idzik z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Na drugim miejscu uplasował się asp. Piotr Wasielewski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp., natomiast trzecie miejsce na podium zdobyła asp. Hanna Rzysko-Żukowska z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie. Policjanci, którzy zajęli miejsca pierwsze i drugie, poza nagrodami, uzyskali przywilej reprezentowania całego garnizonu wielkopolskiego w Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2018”.

W uroczystości zakończenia i wręczenia nagród laureatom udział wzięli Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka oraz Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beata Różniak-Krzeszewska.

Równolegle w naszej Szkole odbyła się narada służbowa komendantów miejskich i powiatowych garnizonu wielkopolskiego właściwych do spraw prewencji, której przewodniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu - insp. Roman Kuster.

KWP Poznań/Paulina Politowska