Majowe wizyty

Każdego miesiąca w murach naszej Szkoły, w ramach wycieczek zorganizowanych, gościmy dzieci, młodzież, a nawet studentów zainteresowanych tematyką związaną z zawodem policjanta.

Pierwszą majową wizytę złożyli nam uczniowie czwartej klasy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Pile. Podczas wycieczki, która miała miejsce 7 maja, dzieci odbyły zajęcia z udzielania pomocy poszkodowanym w ich najbliższym otoczeniu, również z użyciem AED. Zwiedziły szkolne obiekty sportowe, obejrzały wystawę „Magiczny cyrkowy świat Marka” prezentującą pasję jednego z pracowników naszej Szkoły, a także poznały tajniki pracy techników kryminalistyki i dowiedziały się kilku ważnych rzeczy związanych z zabezpieczaniem śladów.

17 maja gościliśmy studentów kryminologii pilskiego oddziału Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Wizyta pozwoliła przede wszystkim na zapoznanie studentów z procesem szkolenia policjantów oraz pracy techników kryminalistyki. Poza tym, wycieczka obejmowała m.in.: prelekcję wygłoszoną przez kom. Pawła Leśniewskiego, wizytę na strzelnicy oraz w sali pierwszej pomocy, zwiedzanie obiektów sportowych, czy wizytę przy pomniku upamiętniającym XVII-wieczny cmentarz żydowski.

23 maja odwiedzili nas natomiast uczniowie trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 11 w Pile. W trakcie zwiedzania, dzieci odbyły zajęcia z udzielania pomocy poszkodowanym, odwiedziły strzelnicę, a także dowiedziały się kilku ważnych informacji związanych z zabezpieczaniem śladów. Jak zawsze, największą frajdę sprawiła dzieciom pamiątkowa daktyloskopia.

Tydzień później, 30 maja, mieliśmy przyjemność oprowadzić po Szkole grupę uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pile.  W programie wizyty znalazły się punkty takie jak: strzelnica, sala pierwszej pomocy, sala daktyloskopijna, galeria sztuki „Akwarium” oraz szkolne obiekty sportowe. Najatrakcyjniejszym elementem tej wycieczki okazała się zewnętrzna siłownia.

Paulina Politowska