Spotkanie z młodzieżą

Oratorium św. Jana Bosko działające przy parafii pod wezwaniem świętej Rodziny w Pile to środowisko wychowawcze, którego celem jest integralny rozwój młodego człowieka (wszystkich wymiarów jego osobowości). Dla młodego człowieka w praktyce to miejsce, środowisko i klimat. Tu można przyjść, spędzić czas przy zabawie, włączyć się w działalność różnych grup, uzyskać pomoc w nauce, poszerzyć swoją wiedzę o inne, nurtujące go sprawy.

Na zaproszenie księdza Przemysława Malinowskiego, zajmującego się dziećmi i młodzieżą skupioną wokół wspomnianej wspólnoty, w dniu 16 listopada podinsp. Jacek Słoński - kierownik Sekcji Prezydialnej i nadkom. dr Michał Zielonka - zastępca kierownika Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych Szkoły Policji w Pile, wzięli udział w dwugodzinnej pogadance. Jej tematem były kwestie dotyczące przestrzegania prawa i bezpieczeństwa, w tym także podczas korzystania z Internetu i innych form komunikacji. Ponadto, prelegenci poruszyli zagadnienia dotyczące zachowań patologicznych wśród młodzieży (alkoholizm, narkomania, sekty, prostytucja).

Młodzież, która przybyła na spotkanie z uwagą wysłuchała informacji przekazanych im przez funkcjonariuszy. Następnie sami poprosili o udzielenie odpowiedzi na szereg pytań dotyczących np. służby w Policji, obrony koniecznej.

Na koniec listopada zostało zaplanowane następne spotkanie z młodzieżą. Tym razem w Szkole Policji w Pile. Będzie to kolejna okazja do zapoznania się z pracą w niebieskim mundurze oraz możliwość wzbogacenia swojej wiedzy o sprawy, które zrodziły się wśród uczestników wczorajszego spotkania.

Waldemar Hałuja