Gdy dorosnę, chcę zostać policjantem

To popularna, wśród dzieci, odpowiedź na pytanie, kim chcą zostać w przyszłości. Warto zatem przyjść do Szkoły Policji w Pile, żeby dowiedzieć się więcej o pracy w niebieskim mundurze.

16 listopada gościliśmy 6-latków z Przedszkola w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie oraz uczniów klas V-VII ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Wyzwolenia Ziemi Wałeckiej w Skrzatuszu. W trakcie zwiedzania, dzieci odbyły zajęcia z udzielania pomocy poszkodowanym, odwiedziły strzelnicę, a także dowiedziały się kilka ważnych rzeczy związanych z zabezpieczaniem śladów. Jak zawsze największą frajdę sprawiła dzieciom pamiątkowa daktyloskopia.

Wizyty takie jak te mają na celu zaspokojenie ciekawości uczniów, przybliżenie specyfiki pracy w jednostce szkoleniowej policji, budzenie szacunku dla pracy policji, a przede wszystkim pogłębianie zaufania dzieci w stosunku do policjantów.

Paulina Politowska