Listopadowi „dochodzeniowcy”

Zakończyła się przedostatnia edycja kursu specjalistycznego dla policjantów służby kryminalnej wykonujących czynności dochodzeniowo-śledcze. Prawie stu absolwentów szkolenia z kilku garnizonów wojewódzkich, Komendy Stołecznej Policji i Centralnego Biura Śledczego Policji zostało wyposażonych w odpowiednie kompetencje zawodowe.

Trzy miesiące intensywnej pracy w jednostce szkoleniowej dało słuchaczom kursu szansę na zdobycie właściwej wiedzy z zakresu prawa karnego i procesowego, techniki i taktyki kryminalistycznej oraz wypracowanie stosownych umiejętności w zakresie wykonywania i dokumentowania czynności procesowych, udzielania pomocy przedmedycznej czy też prawidłowego korzystania ze służbowej broni palnej.

Połączenie teorii z praktyką, przepisów prawnych z wypracowanymi zasadami postępowania czy też wreszcie wiedzy ze zdolnością prawidłowego wykonywania zadań służbowych to domena wszystkich kursów przeznaczonych dla policjantów pionu kryminalnego, a realizowanych w Szkole Policji w Pile.

Autor: Leszek Koźmiński