Odprawa szkoleniowa

W dniu 13 listopada w Szkole Policji w Pile odbyła się odprawa szkoleniowa dla naczelników/zastępców naczelników komórek właściwych w sprawach dyscyplinarnych KWP/KSP, CBŚP, CLKP, WSPol. w Szczytnie i szkół policyjnych.

W odprawie, obok kierowników komórek organizacyjnych odpowiedzialnych za nadzorowanie prowadzenia spraw dyscyplinarnych, wzięli również udział koordynatorzy postępowań dyscyplinarnych z poszczególnych województw oraz szkół policyjnych.

W trakcie spotkania dyrektor Biura Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej Komendy Głównej Policji insp. Jarosław Siekierski oraz podkom. Agnieszka Lebiedź - zastępca naczelnika Wydziału Spraw Osobowych Biura Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej Komendy Głównej Policji przedstawili najistotniejsze sprawy związane z prowadzeniem postępowań dyscyplinarnych w Policji. Dotyczyły one: polityki dyscyplinarnej przełożonych, budowania opisu przewinienia dyscyplinarnego oraz jego kwalifikacji prawnej, wybranych aspektów dotyczących prowadzenia i nadzorowania postępowań dyscyplinarnych z uwzględnieniem problematyki zgłaszanej przez jednostki Policji.

Na zakończenie odbyły się warsztaty dotyczące praktycznego formułowania opisu przewinienia dyscyplinarnego oraz elementów orzeczenia dyscyplinarnego, a także zostały zaprezentowane propozycje zmian legislacyjnych w zakresie przepisów dyscyplinarnych w Policji.

Paulina Politowska