KZO 3-17

W Szkole Policji w Pile po raz trzeci w tym roku odbywa się kurs specjalistyczny dla policjantów kierujących zespołami oględzinowymi.

W ramach zajęć praktycznych, na terenie strzelnicy szkolnej, odbyły się oględziny miejsca zdarzenia z zastosowaniem podziału na sektory. Zadaniem słuchaczy było dokonanie oględzin złożonych miejsca zabójstwa kilku osób przez pseudokibica, który powracał z meczu w jednym z autokarów. W założeniu ujęty był również udział pododdziałów prewencji w celu zaprowadzenia ładu i porządku publicznego, gdzie do osiągnięcia tego celu została użyta broń gładkolufowa. Na miejscu zdarzenia znajdowały się dwa autokary, zwłoki ludzkie, a także elementy amunicji użytej przez sprawcę i Policję oraz inne ślady, które mieli zabezpieczyć uczestnicy kursu.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez wykładowców Zakładu Służby Kryminalnej: asp. szt. Marcina Mańczaka i st.asp. Małgorzatę Krzyżan.

Marzena Brzozowska