Pilkon 2017

Pilkon to pilski konwent, czyli zjazd miłośników fantastyki, komiksów, książek, seriali oraz gier planszowych i elektronicznych. W trakcie imprezy mają miejsce prelekcje, spotkania ze znanymi osobistościami z różnych dziedzin, a także pomniejsze wydarzenia, jak pokazy, wystawy czy turnieje.

Tegoroczna impreza skierowana była do osób w każdym wieku, młodszych i starszych, całych rodzin. Krąg tematyczny przedsięwzięcia był bardzo szeroki, nic więc dziwnego, że na zaproszenie organizatorów Szkoła Policji w Pile zaprezentowała wybrane zagadnienia kryminalistyczne. Na naszym stoisku, dzięki nauczycielom Zakładu Służby Kryminalnej, podinsp. Leszkowi Koźmińskiemu, kom. Pawłowi Leśniewskiemu i asp. Radosławowi Grześkowiakowi, uczestnicy konwentu mogli poznać niektóre tajemnice techniki kryminalistyki, a nawet samodzielnie zamienić się w badacza, wprost z serialu CSI.

Jacek Czechowski