„IPA & Szkoła Policji w Pile – razem we wspólnym kierunku...”

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA, to grupa opierająca się w dużej mierze na współpracy i przyjaźni osób zrzeszonych w tej organizacji. Jej celem i zadaniem jest tworzenie więzi autentycznej przyjaźni i koleżeństwa zawodowego środowiska służb policyjnych na całym świecie, a także nawiązywanie współpracy międzynarodowej w oparciu o tolerancję we wszystkich obszarach kulturowych.

Słowo współpraca nabiera bardzo ważnego znaczenia. Pomimo iż mówimy o współpracy osób związanych przede wszystkim z tą organizacją, nie można ograniczać się tylko do tej grupy. Najlepszym przykładem świadczącym o powadze tych słów jest duże zaangażowanie, pomoc organizacyjna oraz aprobata przedsięwzięć organizowanych przez IPA ze strony Kierownictwa Szkoły Policji w Pile.

W dniach 18-21 maja 2017 roku IPA oraz Szkoła Policji w Pile gościły 7-osobową grupę naszych niemieckich kolegów, działających w stowarzyszeniu IPA Lüneburg (Niemcy). Wspólne spotkania, rozmowy, wymiana doświadczeń to tylko niektóre punkty napiętego harmonogramu obecności w Polsce. Stałym i nieodzownym elementem jest zawsze wizyta w Szkole Policji. Dzięki zmianom i różnorodności form szkoleniowych pilskiej placówki, nasi niemieccy koledzy mieli możliwość zetknąć się z nietypowymi zagadnieniami kryminalistycznymi prezentowanymi przez podkom. Pawła Leśniewskiego, skorzystać z prezentacji pomieszczeń wykorzystywanych do zajęć z zakresu zwalczania przestępczości narkotykowej oraz technik interwencji pod bacznym okiem wykładowców Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych (nadkom. Adama Zieleniewskiego oraz kom. Mateusza Pałysa). Było to już piąte spotkanie Grupy IPA Lüneburg z Grupą reprezentującą pilską jednostką szkoleniową Policji.

Tomasz Kieler

• zaproszeni goście na wspólnym zdjęciu przy logo szkoły