Marcowe wizyty w Szkole Policji

Dużymi krokami zbliża się koniec miesiąca, zatem nadszedł czas na podsumowanie marcowych wizyt w Szkole Policji w Pile. A jest co podsumowywać.

Jako pierwsi, 7 marca, odwiedzili nas uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile. Wizyta rozpoczęła się od spotkania w sali daktyloskopijnej, gdzie podinsp. Robert Kreczmer i podkom. Paweł Leśniewski opowiedzieli gościom o sposobach ujawniania i zabezpieczenia śladów oraz wykonali dzieciom pamiątkową daktyloskopię. W nawiązaniu do prowadzonego w szkole programu, niezbędna była również wizyta w bibliotece, gdzie dzieci czytały na głos Mały Elementarz Bezpieczeństwa oraz oryginalny tekst Konstytucji 3 Maja. Ostatnim elementem wycieczki była wizyta na strzelnicy, gdzie instruktorka wyszkolenia strzeleckiego opowiedziała uczniom, jak wyglądają lekcje z posługiwania się bronią oraz w jaki sposób słuchacze doskonalą tę umiejętność.

Tego samego dnia gościliśmy również studentów II roku politologii - specjalność Bezpieczeństwo i Zarządzanie Kryzysowe z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile, którzy w ramach przedmiotu monitorowanie zagrożeń i ochrona bezpieczeństwa ludności, chcieli zapoznać się ze specyfiką pracy i szkolenia policjantów. Oprócz spotkania z podinsp. Jackiem Czechowskim, które miało zaspokoić ciekawość studentów związaną ze specyfiką pracy w jednostce szkoleniowej Policji oraz pomóc w odpowiedzi na pytanie czy po studiach warto wstąpić w szeregi tej formacji, nasi goście wysłuchali prelekcji podkom. Pawła Leśniewskiego, dotyczącej wykorzystania entomologii w kryminalistyce.

9 marca uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile, podczas wizyty w naszej Szkole, zwiedzili salę daktyloskopijną, salę pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bibliotekę, w której odbyło się spotkanie z sierż. szt. Magdaleną Borowiak dotyczące bezpieczeństwa.

Jako ostatni, Szkołę zwiedzili uczniowie policyjnych klas mundurowych z III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Standardowo, dla tej grupy wiekowej i specyficznego kierunku kształcenia, plan zwiedzania Szkoły składał się z wizyty w sali kryminalistycznej, sali pierwszej pomocy przedmedycznej, zwiedzania obiektów sportowych oraz pogadanki z podinsp. Wojciechem Thielem dotyczącej procedury doboru i służby w Policji.

W marcu w Szkole Policji w Pile gościliśmy łącznie ok. 120 zwiedzających.

Paulina Politowska