Srebrny medal Mistrzostw Policji w pływaniu

11 marca 2017 roku w Lublinie odbyły się V Mistrzostwa Policji w Pływaniu. Zawody przeprowadzono na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”.

Jest to obecnie najnowocześniejszy obiekt pływacki w Polsce. Zaawansowana technologia – pomiar czasu reakcji, międzyczasów poszczególnych zawodników, kolejność zawodników widoczna na dużej tablicy multimedialnej, trybuny na 2100 miejsc, ruchome dno, wysuwana z dna basenu ściana grodząca, powodują, że na pływalni można rozgrywać zawody na najwyższym poziomie zarówno na dystansie 50, jak i 25 metrów.

Do sportowej rywalizacji stanęło 82 zawodników, w tym 20 kobiet. Zawody odbyły się w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400m, jak i sztafet.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęli funkcjonariusze z KWP w Krakowie przed drużyną KWP w Lublinie i KWP w Szczecinie. Zwycięzcy zdobyli łącznie 17 medal, w tym 8 złotych.

Szkołę Policji w Pile reprezentował podinsp. Andrzej Harenda, startujący na 50 m stylem motylkowym, 50 m stylem klasycznym i 200 m stylem zmiennym. Podinspektor Harenda zdobył medal srebrny w wyścigu na 200 m stylem zmiennym, a w stylach motylkowym i klasycznym zajął czwarte miejsce (do brązowego medalu w stylu motylkowym zabrakło 0,15 sekundy).

„Biorąc pod uwagę zmęczenie, brak systematycznych treningów, bardzo wysoki poziom sportowy konkurentów oraz fakt debiutu w imprezie rangi mistrzostw Polski, zawody uważam za bardzo udane i już planuję kolejne starty” – tak podsumował swój występ nasz reprezentant.