Światowy Dzień Chorego

Przedstawiciele samorządu szkolnego uczestniczyli dziś w obchodach Światowego Dnia Chorego, które miały miejsce w Centrum Charytatywno-Opiekuńczym w Pile.

Współpraca wolontariuszy Szkoły Policji w Pile z Centrum trwa od początku powstania placówki, tj. od roku 2000. Do jego zadań należy m.in. opieka nad chorymi oraz niepełnosprawnymi psychicznie i fizycznie, świadczenia pomocy głodnym i ubogim. W ramach Centrum działają: środowiskowy dom samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi, przedszkole, świetlica socjoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży, wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, ośrodek wsparcia dla seniorów i niepełnosprawnych, punkt rozdawania odzieży używanej i żywności oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Leżenicy.
Celem corocznych obchodów Światowego Dnia Chorego jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby. Na zakończenie wizyty słuchacze zwiedzili poszczególne pracownie Centrum oraz przekazali wszystkim uczestnikom upominki i słodycze.
Dziękujemy wszystkim wolontaruszom naszej Szkoły za to, że tak aktywnie uczestniczą w życiu społecznym miasta i powiatu. Wysoki stopień wrażliwości, empatia, cierpliwość, współdziałanie to m.in. cechy, które pozwalają skutecznie pomagać potrzebującym.

Wojciech Thiel

• Wolontariusze ze Szkoły Policji w Pile przed wyjazdem