Grudniowe pożegnanie

Data publikacji 29.12.2015

Grudniowe pożegnanie Grudzień to czas podsumowań, pożegnań oraz nowych planów na przyszłość. To właśnie ten miesiąc, z którego końcem żegnamy się z mijającym rokiem. W Szkole Policji w Pile grudzień 2015 roku to także czas przejścia na emeryturę jednego z jej najbardziej doświadczonych wykładowców. Wiesław Malowany- podinspektor Policji w stanie spoczynku- ma za sobą ponad trzydziestoletnią służbę. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Komendzie Rejonowej w Zamościu, jednak najdłuższy etap zawodowej drogi przeszedł w murach pilskiej Szkoły Policji. Uczył w niej ponad dwadzieścia lat, zajmując wszystkie możliwe stanowiska dydaktyczne – od młodszego technika aż po starszego wykładowcę. Zawsze był związany z taktyką kryminalistyczną, a w szczególności z zagadnieniami pracy operacyjno-rozpoznawczej. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielił się ze słuchaczami bez ograniczeń i z dużym zaangażowaniem. Teraz planuje aktywnie, w rodzinnym i przyjacielskim gronie przeżywać czas odpoczynku emerytalnego, czego podczas drobnej uroczystości gorąco życzyli koleżanki i koledzy z Zakładu Służby Kryminalnej, wręczając Mu pamiątkowy ryngraf.

Grudniowe pożegnanie

autorzy: Leszek Koźmiński, Paulina Politowska