Dzielnicowy Roku

Data publikacji 03.12.2013

Wykładowcy Zakładu Służby Prewencyjnej – podinsp. Zbigniew Bogusz i podkom. Michał Zielonka wzięli udział w przygotowaniach pakietów ...

Dzielnicowy Roku Wykładowcy Zakładu Służby Prewencyjnej – podinsp. Zbigniew Bogusz i podkom. Michał Zielonka wzięli udział w przygotowaniach pakietów egzaminacyjnych, a później w komisjach eksperckich i sędziowskich VI Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, organizowanego w Szkole Policji w Katowicach. Zmaganiom towarzyszyło seminarium szkoleniowe, na którym Szkołę Policji w Pile reprezentował podinsp. Zbigniew Bogusz. Seminarium było poświęcone problematyce związanej z wykonywaniem zadań służbowych przez dzielnicowych w ramach struktury jednostek organizacyjnych Policji.

Celem zawodów, objętych honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza było poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych dzielnicowego oraz wyróżnienie rangi dzielnicowego. Funkcjonariusze rywalizowali ze sobą w trzech konkurencjach: teście wiedzy policyjnej, analizie dokumentu oraz symulacji - przyjęcia interesanta. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajął sierż. Jakub Skrzypiec (KWP w Szczecinie), drugie - asp. Robert Klima (KWP w Krakowie), a trzecie - sierż. szt. Maciej Kuźma (KWP w Krakowie). Zwycięzcy odebrali nagrody ufundowane przez Ministra Spraw Wewnętrznych, Komendanta Głównego Policji, Komendanta Szkoły Policji w Katowicach, Zarząd Główny NSZZ Policjantów oraz samorządy śląskich miast.

Nasi wykładowcy dzięki swojej fachowej wiedzy, popartej długoletnim doświadczeniem oraz współpracy z katowicką Szkołą Policji, zasiedli w charakterze jurorów wspomnianych zawodów. Podinsp. Zbigniew Bogusz był członkiem zespołu ekspertów, natomiast podkom. Michał Zielonka - komisji sędziowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego:
TVP Info

Dzielnicowy Roku Dzielnicowy Roku Dzielnicowy Roku Dzielnicowy Roku