Listopadowe meandry

Data publikacji 03.12.2013

Jaki to bohater filmu, serialu lub książki o tematyce kryminalnej? Wytypuj znaną osobę na podstawie opisu jej cech, dokonanego ...

Listopadowe meandry Jaki to bohater filmu, serialu lub książki o tematyce kryminalnej? Wytypuj znaną osobę na podstawie opisu jej cech, dokonanego zgodnie z terminologią używaną w portrecie pamięciowym (np. czoło wysokie, oczy duże, nos szeroki). Oprócz tego trzeba było odpowiedzieć jeszcze na 20 pytań testu wiedzy, dotyczącego teorii, praktyki i historii kryminalistyki. Później już „tylko” wykonać odlew gipsowy odcisku buta, ujawnić i zabezpieczyć techniczno - kryminalistyczne odbitki linii papilarnych, przeprowadzić identyfikację karty daktyloskopijnej, a jakby tego było mało, należało na podstawie opisu zdarzenia i posiadanych informacji określić sprawcę, posługując się wiedzą z pracy operacyjnej.

Takie właśnie zadania czekały na słuchaczy kompanii 2 i 6 kursu podstawowego, którzy uczestniczyli w kolejnej edycji konkursu wiedzy i umiejętności „Meandry Kryminalistyki”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez kierownik podinsp. Marzenę Brzozowską i wykładowców Zakładu Służby Kryminalnej: podinsp. Leszka Koźmińskiego, asp. sztab. Pawła Leśniewskiego i asp. Roberta Aftykę, w ramach Koła Kryminalistycznego i cyklu KNOW HOW. Patronem i fundatorem pucharów był szkolny region IPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji). W „Meandrach” uczestniczył także zastępca komendanta Szkoły ds. dydaktycznych mł. insp. Piotr Gaca.

Słuchacze z kompanii 2 i 6, podzieleni na czteroosobowe drużyny, reprezentujące poszczególne plutony, zmierzyli się z wymienionymi zadaniami. Nie zabrakło gorącego dopingu koleżanek i kolegów z pozostałych kompanii. W wyniku zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna plutonu 3 z kompanii 6, na drugim uplasowała się reprezentacja plutonu 2 z kompanii 2, a na trzecim - zawodnicy z plutonu 5 z kompanii 6. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcom puchary wręczył mł. insp. Piotr Gaca oraz przewodniczący szkolnego Regionu IPA podinsp. Jarosław Zientkowski.

Wszystkim słuchaczom dziękujemy i serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętności

Listopadowe meandry Listopadowe meandry Listopadowe meandry Listopadowe meandry
Listopadowe meandry